Temizlik makinaları alımı: Dikkat edilmesi gerekenler

Temizlik Makinaları Alımı

Temizlik makinaları alımı, sanıldığından daha zor bir konudur. İşletme ihtiyaçlarının birbirinden çok farklı olması bir yana, piyasada bulunan pek çok marka ve model de satın alma sürecini zorlaştırmakta ve kafa karıştırmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak, maliyetlerle ilgili farklılıklar, verimlilik soruları da satınalma esnasında firmaların karşısına çıkmaktadır. Bu noktada, Viperturkiye.com olarak biz de, süreçte yol göstermesi amacı ile temizlik makinaları alımı esnasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları belirten kısa bir makale kaleme almak istedik.

Bilindiği gibi, her işletmenin ihtiyaçları farklıdır. Satınalma süreçlerinde hiç şüphesiz en dikkat edilen konu maliyetlerdir. Ancak burada genellikle yapılan hata, maliyet ve verimlilik arasında denge kurmak yerine sadece maliyetlere odaklanmak konusunda gerçekleşir.

Temizlik makinaları, üretilen baz modellere ilaveten farklı ihtiyaçlara yönelik üretilmiş pek çok aksesuar seçenekleri ile donatılmıştır. Baz modeller ile bu seçenekler kombinlendiğinde karşımıza binlerce farklı çözüm senaryosu çıkmakta, bu da süreci bir seviye daha komplike hale getirmektedir.

Maliyetler elbette satın almanın en önemli noktasıdır, ancak en düşük maliyetle tercih edilen makinalar işletme için her zaman en ideal çözüm olmayabilir. İşletme ihtiyaçlarına uygun çözümlerin belirlenmesi ve verimliliğin en üst seviyeye çıkarılması hedeflendiğinde, sonuçlar çok daha doğru olacaktır.

Satın alınacak çözümlerin işletme ihtiyaçlarının tam çözümü olmasından çok, en düşük maliyetli çözüm olmasına yoğunlaşmak, kullanım esnasında beklenen verimliliğin çok altında kalınmasına sebep olabilir.

Bunun telafisi için yapılacak yeni bir satın alma işlemi de, ilk sahip olma maliyetinin genel olarak çok üzerinde olur. 

Bu noktada, firmanın çözüm odaklı yaklaşımı kadar, firmanın ihtiyaçlarının doğru anlaşılması ve buna uygun çözümlerin sunulması da çok önemlidir. Temizlik makinaları alımı ciddi mühendislik temeli isteyen bir konudur; her işletmenin ihtiyaçları kendi içerisinde benzersizdir ve bunlara yönelik optimum maliyetlerle ideal çözümler üretmeyi gerektirir.

Bu da, ancak uzman ve deneyimli bir satış ekibi ile gerçekleşebilir.

Yine satın alma çalışması yapılırken, tercih edilecek makinelerin yedek parça ve servis ağı dikkatle incelenmelidir. Kesintisiz yedek parça tedariği ve Türkiye geneline yayılmış güçlü bir servis ağı, hizmet süresinde yaşanacak kesintileri minimuma indirecektir.

Bunlara ilave olarak, makinaların garanti politikası da önem taşımaktadır. Sunulan garanti süresi ve şartlar satın alma işleminden önce dikkatle incelenmelidir.

Tüm bu yukarıdaki faktörler incelendiğinde, aslında temizlik makinaları alımı süreçlerinin oldukça komplike olduğu rahatça gözlemlenir. Bu süreçleri sizin adınıza kolaylaştırmak adına, Viperturkiye.com ekibi, yerinde keşifler ile ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde inceler. İhtiyaçlara en uygun çözümleri, en doğru ve en düşük maliyetlerle sunmayı hedefler.

Temizlik makineleri alımı konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, lütfen bize ulaşın. Her türlü sorunuza cevap vermekten memnuniyet duyarız. Yine dilerseniz, linkteki formu doldurun, sizi arayalım!